Profil firmy

Firma Marsch Engineering byla založena v roce 1993 jako firma zaměřená na opravy silničních motorových vozidel. Hlavní činností je restaurování historických vozidel.

Na základě dosažených zkušeností a strojního vybavení firma nabízí tyto služby:

  1. restaurování historických vozidel
  2. výroba strojních dílů a zařízení
  3. zakázkové obrábění
  4. testování a zkoušení motorů na motorové brzdě
  5. poradenství v oblasti historických vozidel
  6. dovoz dílů a vozidel z USA
  7. garážování a servis vozidel

1. Firma provádí restaurování historických vozidel, vyrobených do roku 1945. Jedná se o projekty zajišťující renovaci celého vozidla i jeho jednotlivých mechanických komponentů. Specializuje se na opravy a renovace motorů. Kromě činností pro významné české sběratele byla navázána kooperace s partnerem z USA na restaurování vozidel pro nejcennější sbírky světa. Zákazníkům byly restaurovány automobily, se kterými se mimo jiné pravidelně účastní prestižní soutěže Pebble Beach v Kalifornii.

2. Nabízíme návrh a fyzickou realizaci technologického zařízení, speciálního nářadí, upevňovacích prvků nebo jiných přípravků pro měření, zkoušení, výrobu a kontrolu v oblasti automobilového průmyslu dle požadavku zákazníka.

3. Výroba dílů a součástek.
Použitá technologie výroby: Soustružení, frézování, broušení, svařování atd.
Možnost zajištění externího zpracování povrchové úpravy a tepelného zpracování: např. chromování, kalení, nitridace. Zajištění vypalování laserem včetně 2D technické dokumentace.

4. Možnost vývoje a překonstruování historického motoru na vyšší výkon a současná paliva, tzn. změna kompresního poměru, ventilového rozvodu, vyvážení klikového hřídele atp. V rámci zakázky je možné přezkoušení a změření motoru na motorové brzdě.

5. Poradenskou činnost poskytujeme současným i budoucím majitelům historických vozidel. Nabízíme konzultace o možnostech nákupu, renovace a posouzení výhodnosti projektu či jiné individuální služby, např. kalkulaci nákladů na renovaci.

Katalog dílů Ford

6. Možnost zajištění nákupu, přepravy a celního odbavení automobilů a nových náhradních dílů pro historická vozila Ford 1908-1948, popř. původních dílů na historická vozidla i jiných amerických značek.

7. Krátkodobé uskladnění vozidel. Servis, údržba nebo příprava historického vozidla pro soutěže s možností provedení některých služeb přímo u zákazníka.